Nano-Indenter

Nano-Indenter

Femtotools FT-NMT04 Nanomekanik Test Sistemi, mikro ve nano ölçekli malzemelerin mekanik davranışını doğru bir şekilde ölçebilen çok yönlü bir yerinde SEM / FIB nanoindenteridir.
Dünyanın ilk MEMS tabanlı nanoindenter olan FT-NMT04, patentli FemtoTools Mikro-Elektro-Mekanik Sistem (MEMS) teknolojisine dayanmaktadır. Yirmi yılı aşkın teknoloji yeniliklerinden yararlanan bu in-situ nanoindenter, benzersiz çözünürlük, tekrarlanabilirlik ve dinamik tepki özelliklerine sahiptir.

FT-NMT04 yerinde nanoindenter, metallerin, seramiklerin, ince filmlerin yanı sıra metamalzemeler ve MEMS gibi mikro yapıların mekanik testi için optimize edilmiştir. Ayrıca, çeşitli aksesuarların kullanılmasıyla FT-NMT04'ün yetenekleri, çeşitli araştırma alanlarındaki çok yönlü gereksinimlere kadar genişletilebilir.
Tipik uygulamalar arasında, mikropillerlerin sıkıştırma testi, ince filmler veya nanotellerin gerilme testi ile plastik deformasyon mekanizmalarının ölçülmesi yer alır. Sırasıyla 500 pN ve 50 pm'lik eşsiz düşük gürültü zemine sahip olan FT-NMT04, eşsiz tekrarlanabilirlik ile sığ nanoindentasyona ve ayrıca nanoindentasyonun EBSD haritalaması ile benzeri görülmemiş bir korelasyonuna olanak tanır.

Daha fazla bilgi almak için tıklayınız.